Dlaczego warto głosować

“Mój głos nie ma znaczenia” – powiedziało 10 milionów Polaków.

Każdy głos ma znaczenie, każdy głos zmienia Polskę! Tym bardziej, że możesz pociągnąć za sobą kolejne osoby w Twoim otoczeniu, zastanawiające czy warto iść na wybory. Czytaj dalej by dowiedzieć się dlaczego warto głosować w wyborach.

Dotychczasowa frekwencja wyborcza… I jej wzrost!

Średnia frekwencja podczas wyborów w Polsce wynosi ok. 50%, przy prawie 24 milionach osób uprawnionych do głosowania. Oznacza to, że ponad 10 milionów obywateli nie korzysta ze swojego prawa wyborczego.

Ale co warto odnotować, w ostatnich wyborach frekwencja zdecydowanie wzrosła. W wyborach parlamentarnych 2019 frekwencja wyniosła 61,74%, a w wyborach prezydenckich 2020 – 64,51% w pierwszej turze i 68,18% w drugiej (dane wg Wikipedii)

Dlaczego warto głosować w wyborach?

W ostatnich latach widzimy, że praca polityków dotyka coraz więcej sfer naszego życia. Głosując i namawiając do tego swoje otoczenie możemy wywalczyć np. takie istotne sprawy jak:

  • Rozdział Kościoła od Państwa
  • Zmianę prawa aborcyjnego
  • Niższe podatki
  • Lepszą edukację 

Jeśli choćby 10% z osób, które obecnie nie głosują, odda swój głos, to wiele spraw, które są bliskie Twemu sercu może zostać u nas w kraju załatwionych. Czy w następnych wyborach chcesz dołożyć cegiełkę do tego, by w naszym kraju żyło się lepiej?

Znani artyści zachęcają do głosowania w wyborach

Do głosowania w wyborach prezydenckich 2020 zachęcali również artyści i celebryci, a wśród nich Dawid Podsiadło. Zobacz tutaj film, w którym mówią, dlaczego warto głosować w wyborach.

Na kogo zagłosować w wyborach 2023

Skłaniasz się ku decyzji by jednak zagłosować, ale nie masz swojego kandydata? Nikt do końca Cię nie przekonuje, dużo kandydatów, a ich programy są zbyt obszerne, by przez nie przebrnąć? Przeczytaj nasz poradnik, w którym analizujemy program i propozycje różnych partii, które prezentujemy w skróconej formie. Może to pomoże Ci podjąć decyzję, żeby oddać swój głos w wyborach, głos, który zmieni Polskę.